Kichler Lighting - 6TD24V40BKT - 24V 40W Led 24V 40W Led Dimmable Power Supply - With Utilitarian Inspirations - 1.5 Inches Tall By 2.5 Inches Wide
Item # 6TD24V40BKT Product Details
In Stock - Ships in 24-48 hours
  Free Shipping!
    Update  Cancel
Decrease Qty
Increase Qty
Extended WarrantyReturn AdvantagePrice Match PromiseFree Shipping
Questions about this product?
Contact us and talk to our agents today via phone or email
Designed For Smaller Lighting System Installations Like Kitchen Islands Or Remote Cabinets, This 24V, 40W Dimmable Power Supply Is A Lower Watt Solution To Power 24V Tape Light, Accent Discs Or Hard Strips. The Driver Comes Pre-Assembled In An Accessory Wiring Compartment And Features A Slender Profile That Can Easily Be Concealed.
  • Dimmable: Yes
Dimensions & Weights
Length:
8.75"
Width/Diameter (in):
2.5"
Height:
1.5"