Item # 516-1P-GBD-16 Product Details
Length:
16"
Width/Diameter (in):
16"
Height:
18.75"
Minimum Hanging Height:
20"
Max Hanging Height:
137"
Canopy Thickness:
0.75"
Shade Width at Top (inches):
16"
Shade Height (inches):
12.38"
Glass:
Seedy, Matte White, Clear
Industrial
Product Shape:
Dome
Voltage Rating:
120 V