Item # 516-1P-GBD-75 Product Details
Length:
7.5"
Width/Diameter (in):
7.5"
Height:
11.25"
Minimum Hanging Height:
12.5"
Max Hanging Height:
129.5"
Canopy Thickness:
0.75"
Shade Width at Top (inches):
7.5"
Shade Height (inches):
6.5"
Glass:
Matte White, Seedy, Clear
Industrial
Product Shape:
Dome
Voltage Rating:
120 V