Item # 616-3W-MBD-75 Product Details
Select Shade Color
Width/Diameter (in):
25.5"
Height:
12"
Depth/Extension:
8.25"
Shade Width at Top (inches):
7.5"
Shade Height (inches):
6.5"
Height from Center:
2.5"
Weight:
3 lbs
Lamping Details
# of Bulbs:
3
Lamp Base Type:
E26 Medium
Product Details
Finish:
Polished Chrome, Satin Nickel
Shade Material:
Metal
Design Style:
Modern
Shade Color:
Sea Foam, Red, Blue, Green
Product Shape:
Dome
Voltage Rating:
120 V